Sprawy rodzinne - rozwód, alimenty, spadki ...

Rodzicielski plan wychowawczy – WZÓR – niezbędne podczas rozwodu

Rodzicielski plan wychowawczy jest porozumieniem o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej, alimentacji i utrzymywania kontaktów z dziećmi po rozwodzie rodziców.

Zgodnie z zapisami Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego jednym z warunków przyznania po rozwodzie pełni władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom jest przedstawienie przez nich w sądzie porozumienia o sposobie sprawowania władzy rodzicielskiej, czyli tzw. Rodzicielskiego Planu Wychowawczego.

W Polsce nie ma jednego sztywnego wzoru tego planu. Wystarczy, że będzie zawierał podstawowe informacje dotyczące:

  • bezpośredniej opieki nad dzieckiem oraz zasad kontaktowania się z nim drugiego rodzica  – z kim dziecko zamieszka, jaki będzie podział opieki nad nim w ciągu tygodnia, w weekendy, wakacje i w święta,
  • sposobu podejmowania istotnych decyzji w życiu dziecka – dotyczących jego edukacji, zasad wychowawczych oraz zdrowia,
  • podziału kosztów utrzymania dziecka.

Celem takiego planu jest przede wszystkim zabezpieczenie interesów dziecka, umożliwienie mu kontaktów i podtrzymania więzi z obojgiem rodziców. Rodzicom sporządzenie planu pomoże solidarnie podzielić się opieką nad dzieckiem i uniknąć w przyszłości konfliktów z tym związanych.

Prawnicy Kancelarii prowadząc sprawy rozwodowe, zawsze pomagają rozwodzącym się małżonkom w przygotowaniu Rodzicielskiego Planu Wychowawczego. Pozwala to na oddzielenie bólu rozstania od spraw związanych z dobrem dzieci.

Kancelaria reprezentuje w sprawach rozwodowych głównie na terenie Dolnego Śląska. Nasi Klienci to mieszkańcy takich miast jak:
Wrocław, Oława, Trzebnica, Milicz, Oleśnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Brzeg Dolny, Prusice, Wołów, Lubin.

Kancelaria świadczy również pomoc prawną na terenie działania Sądów: Wrocław, Trzebnica, Oleśnica, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Góra, Głogów, Opole, Leszno, Oława, Rawicz, Złotoryja, Strzelin, Dzierżoniów, Lubin. Nadto, możliwe jest doradztwo prawne i reprezentacja na terenie całej Polski.


Komentarze są wyłaczone.

Facebook