Od 2024 r. Kancelaria prowadzi postępowania sądowe na rzecz kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty złotowe z oprocentowaniem opartym na wskaźniku WIBOR.
Według dotychczas dokonanych przez Kancelarię analiz postanowień umów kredytowych, banki w stosowanych przez siebie wzorcach umownych posługiwały się niedozwolonymi postanowieniami umownymi odnoszącymi się w swej treści do wskaźnika WIBOR, a także nie udzielały kredytobiorcom rzetelnej informacji pozwalającej na ocenę skali i prawdopodobieństwa ryzyka, jakie wiąże się z zastosowaniem zmiennego oprocentowania opartego o WIBOR.
Kredytobiorcy nie byli informowani o tym, czym faktycznie jest WIBOR, ani w jaki sposób jest on ustalany. Zabrakło informacji nawet o tak podstawowej kwestii, że w procedurze ustalania WIIBOR, czynny udział brały banki oferujące kredyty hipoteczne oparte o WIBOR. Jednym słowem, banki zarabiając na zmiennym oprocentowaniu opartym o WIBOR, miały wpływ na jego wysokość.
W zakresie możliwości prowadzenia sporów z bankami, Kancelaria oferuje szereg możliwości podjęcia walki na drodze sądowej, w tym m.in.
Ustalenie przez sąd nieważności umowy kredytowej.
Zastosowania przez sąd tzw. sankcji kredytu darmowego – czyli możliwości spłaty samego kapitału udzielonego kredytu bez całości odsetek.
„Odwiborowienia” umowy, czyli usunięcia niedozwolonych klauzul dotyczących zmiennego oprocentowania, co może skutkować obniżeniem raty spłaty o 50% i więcej.
Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych przeciwko bankom. Przemawia za nami skuteczność, doświadczenie oraz ogromna wiedza na temat działania banków zdobyta w trakcie dotychczasowej praktyki, której początki sięgają 2013 r.
Cały czas rozwijamy i rozbudowujemy swoją argumentację, dostosowując ją do aktualnych poglądów orzecznictwa oraz zmieniających się strategii banków.
Zachęcamy Państwa do przesłania skanu umowy kredytu, celem uzyskania wstępnej analizy pod kątem możliwości prowadzenia sporu sądowego zmierzającego do jej podważenia w całości lub w części.